Управління містобудування та архітектури
м. Суми, вул. Маґістратська, 29, каб. 38
Тел: (0542) 701-870; 701-871; 701-872
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ (УДІКС) ІНФОРМУЄ

 

Статутом Українського державного інституту культурної спадщини (далі - УДІКС) визначено, що одним з основних напрямів діяльності інституту є виконання інформаційно-аналітичних досліджень у сфері охорони культурної спадщини.

Здійснюючи статутну діяльність, УДІКС виконує наступні завдання: формування системного моніторингу для всіх видів та типів пам’яток, традиційного середовища та охоронюваних археологічних територій; створення наукових та науково-технічних розробок у сфері охорони та збереження нерухомих об’єктів культурної спадщини; виявлення, атрибуція, фіксація та інші дослідження об’єктів нерухомої культурної спадщини; інформаційно-видавнича діяльність.

З метою виявлення нерухомих пам’яток, що постраждали через агресію російських окупаційних військ, УДІКС було створено спеціальний Telegram чат-бот. Даний чат-бот може функціонувати як окрема анкета та розповсюджуватись завдяки QR-коду, або за посиланням https://t.me/ZruynovanaSpadshchyna_Bot. Telegram чат-бот УДІКС є безпечним, анонімним та швидким у використанні, має можливість збирати інформацію на всій території України, включаючи тимчасово окуповані території.

Telegram чат-бот УДІКС є аналогом анкети, що розміщена на платформі Міністерства культури та інформаційної політики https://culturecrimes.mkip.gov.ua/. але відрізняється своєю доступністю у мобільній версії заповнення заявки.

Оскільки УДІКС здійснює діяльність з формування Державного реєстру нерухомих пам’яток України, створення банку даних нерухомих пам'яток України, розробки програмного забезпечення та автоматизованої інформаційно-пошукової системи електронного реєстру нерухомих пам’яток України, збір актуальної та оперативної інформації за допомогою Telegram чат-бот УДІКС буде сприяти роботі спеціалістів УДІКС та матиме важливе значення для забезпечення дистанційного моніторингу стану нерухомих пам’яток на всій території України, включаючи тимчасово окупованих територій.

З огляду на вище викладене просимо посприяти в поширенні інформації про створений УДІКС Telegram чат-бот шляхом:

-        розміщення на усіх інформаційних ресурсах Сумської обласної військової адміністрації посилання на Telegram чат-бот УДІКС https://t.me/ZruynovanaSpadshchyna_Bot:

Крім цього, просимо розмістити на усіх інформаційних ресурсах Сумської обласної військової адміністрації посилання на:

-         Telegram канал УДІКС: https ://t.me/udiksoffïcial ;

-         Facebook УДІКС: https://www.facebook.com/usich.mcysu/

Додаткова інформація за тел.: +38 (096) 657-55-95 - Катерина НЕЩЕРЕТНА.