Управління містобудування та архітектури
м. Суми, вул. Першотравнева, 29, каб. 38
Тел: (0542) 701-870; 701-871; 701-872
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя

ДЕ-ЯКІ ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ВКЛЮЧЕННЯ У ПРОГРАМУ "ВЕЛИКА РЕСТАВРАЦІЯ" ТА "ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО" У СФЕРІ КУЛЬТУРИ НА 2021 РІК

На даний час на розгляді в Департаменті знаходиться містобудівна документація населених пунктів області сіл: Некрасове, Кучерівка, Студенок Глухівського району, Червлене, Рябушки Лебединського району, Вільшана Недригайлівського району, смт Вороніж Шосткинського району, вивчається питання наявності у цих населених пунктах об’єктів культурної спадщини, що дасть можливість за дорученням голови Сумської обласної державної адміністрації Романа Грищенка включити дані об’єкти до туристичних маршрутів та «туристичних магнітів» програми «Великого будівництва» у сфері культурі, започаткованої Президентом України Володимиром Зеленським.

Церква у селі Червленому Лебединського району

   Із заснуванням села Червлене була збудована дерев'яна церква, в 1771 році вона була перебудована, в 1892—1895 роках на її місці зведена Свято-Миколаївська церква, яка існує й понині. Церква побудована за проектом Нємкіна Володимира Христиановича. Меценатами будівництва храму були родини Губських, Гордієнків, Цебрів, Лубенських, священник Тимофій Стеменков, протоієрей Іоан Прокопович, дворяни Павло Прокопович та Григорій Максимович.

Покровська церква (кінець XIX-початок ХХ століть) село Некрасове Глухівського району

1920pр.Іоанно-Предтеченська церква село Рябушки Лебединського району

Церква в селі Студенок Глухівського району

Миколаївська церква в селі Вільшана Недригайлівського району

   Відповідно до схеми планування території Сумської області через село Вільшани пролягає туристичний маршрут "Золоте намисто Сумщини" (Роменський напрямок), а також саме село знаходиться в туристично-рекреаційній зоні.

Михайлівська церква смт Вороніж Шосткинського району (смт Вороніж вдноситься до туристично-інформаційного центру)

Пам'ятник з нагоди 200-ї річниці від дня народження видатного письменника, мовознавця, фольклориста та перекладача Пантелеймона Куліша (смт Вороніж).

Реалізація проєкту будівництва майданчика для постаменту та його виготовлення стала можливою за сприяння всіх органів влади державного, обласного та районного рівнів. Загалом з бюджету району на ці потреби було направлено 700 тисяч гривень.

Викарбовував в камені постать П. Куліша в юні роки Володимир Лозовий — молодий скульптор з м. Києва.

«Скульптура зображає юні роки Пантелеймона Олександровича не випадково, адже саме в цей час починаються його прагнення, задачі та ідеї, засоби йти до мети. Книга в руках митця – символ того, що він обрав для себе науку та знання», - розповів скульптор.

Скульптуру встановили в центрі смт Вороніж Шосткинського району. Там видатний український діяч народився. Дивиться скульптура молодого Куліша на так звану Кулішівку - район селища, де свого часу знаходилося родинне гніздо Кулішів.  

Продовжується розгляд містобудівної документації наступних населених пунктів області: с. Боровенька Лебединського району, с. Подільки Липоводолинського району, с. Довжик Охтирського району, с. Рижівка Білопільського району, с. Беседівка, с. Дігтярівка, с. Коритище, с. Коровинці, с. Косенки, с. Малі Будки, с. Мухувате, с. Ракова Січ, с. Рубанка, с. Томашівка Недригайлівського району та с. Великий Прикіл, с. Гнилиця Краснопільського району.

Забезпечення населених пунктів та територій області містобудівною документацією створює сприятливі умови для містобудівної діяльності та залучення інвестицій на територію області.