Управління містобудування та архітектури
м. Суми, вул. Першотравнева, 29, каб. 38
Тел: (0542) 701-870; 701-871; 701-872
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя

В 2020 РОЦІ ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ АРХІТЕКТУРНО-МІСТОБУДІВНОЇ РАДИ ТА КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ПРИ ДЕПАРТАМЕНТІ МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРИ СУМСЬКОЇ ОДА

Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 27.05.2020 № 224-ОД передано функції та повноваження управління культури Сумської обласної державної адміністрації у галузі охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури Сумської обласної державної адміністрації. Тому, на виконання Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Закону України «Про охорону культурної спадщини» 17 вересня 2020 року проводиться спільне засідання обласної архітектурно-містобудівної ради та консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті містобудування та архітектури, на якій планується розглянути  та надати оцінку ряду проєктів містобудівної документації.

1) Проєкт «Генеральний план з планом зонування території (зонінг) села Яструбине Сумського району Сумської області». Проєкт схвалено. Рекомендовано замовнику унести зміни до проєкту містобудівної документації з урахуванням зауважень членів обласної архітектурно-містобудівної ради. Вирішити питання щодо зміни меж населеного пункту.

2) Проєкт «Генеральний план села Бондарівщина Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області». Проєкт схвалено. Рекомендовано замовнику унести зміни до проєкту містобудівної документації з урахуванням зауважень членів обласної архітектурно-містобудівної ради. Вирішити питання щодо зміни меж населеного пункту.

 

3) Проєкт «Генеральний план села Графське Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області». Проєкт схвалено. Рекомендовано замовнику унести зміни до проєкту містобудівної документації з урахуванням зауважень членів обласної архітектурно-містобудівної ради. Вирішити питання щодо зміни меж населеного пункту.

 

4) Проєкт «Генеральний план села Діброва Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області». Проєкт схвалено. Рекомендовано замовнику унести зміни до проєкту містобудівної документації з урахуванням зауважень членів обласної архітектурно-містобудівної ради. Вирішити питання щодо зміни меж населеного пункту.

 

На спільному засіданні розглянуто та підтримано проєкт «Будівництво об’ємно – просторової композиції «Шлях митця» народного скульптора Богдана МАЗУРА, присвяченої народному художнику України, уродженцю Сумщини М.А. Стороженку, за адресою: вул. Клубна, с. В’язове Конотопського району Сумської області». Замовнику рекомендовано вирішити питання виділення земельної ділянки для будівництва об’ємно – просторової композиції.

За словами директора обласного Департаменту містобудування та архітектури Володимира БИКОВА, зазначену ініціативу слід неодмінно підтримати, адже не кожне село може пишатися таким видатним земляком, яким був Микола Стороженко (академік Національної академії мистецтв України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, засновник і багаторічний керівник Майстерні живопису та храмової культури в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури).

«Будівництво об’ємно-просторової композиції стане знаковою подією, адже дасть можливість зафіксувати у просторі і часі творчу дорогу митця», - зазначив обласний архітектор.

За словами самого автора композиції Богдана Мазура, «Шлях митця» – це постійні сходи вверх.

«Коли людина тільки розпочинає малювати, то перша сходинка дуже складна. Далі такі сходинки долати легше, коли ти маєш певний рівень майстерності. А потім ці сходинки здіймаються в небо, адже мистецтво – це вічне», – говорив він.

У скульптурі відображені частини фресок та картин Миколи Стороженка. Композиція кругова, висотою 3,5 м, а скульптура самого митця – 70 см.

Потрібно зазначити, що у 2018 році на рідній землі митця був відкритий Меморіальний комплекс, присвячений 90-річчю з дня народження народного художника України.

Під час спільного засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини та обласної архітектурно-містобудівної ради було розглянуто та рекомендовано до затвердження історико-архітектурні плани м. Кролевець, м. Путивль та смт Вороніж Шосткинського району.

За словами директора Департаменту містобудування та архітектури Сумської обласної державної адміністрації Володимира БИКОВА, такі опорні плани дадуть змогу зберегти історичні культурні пам’ятки на території області, встановити певні умови та обмеження в питаннях експлуатації об’єктів, здійснювати будівництво та реконструкцію в історичних частинах міст.

Історико-архітектурні опорні плани повністю перераховують усі пам’ятки архітектури, окреслюють охоронні зони та норми будівництва в їх межах.

«Наявність відповідної документації – це не тільки головна частина стратегії розвитку територій, а й підґрунтя для розробки нових туристичних маршрутів та залучення інвестицій», - зазначив Володимир Биков.

Розгляд  «Історико-архітектурного опорного плану смт Вороніж Шосткинського району Сумської області» відбувався в режимі "on-Line" за допомогою конференцзв'язку.