Управління містобудування та архітектури
м. Суми, вул. Першотравнева, 29, каб. 38
Тел: (0542) 701-870; 701-871; 701-872
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя

ДО УВАГИ ЗАМОВНИКІВ ТА РОЗРОБНИКІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ! ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!

 

Просимо замовників та розробників містобудівної документації врахувати вимоги законодавства і не допускати порушень при розробці містобудівної документації.

 Відповідно до вимог частини другої статті 20 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, пункту 1.4. Порядку розроблення містобудівної документації, затвердженого наказом  Мінрегіону від 16.11.2011 № 290 (із змінами), пункту 2.3. Типового положення про архітектурно-містобудівні ради, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 07.07.2011 року № 108, проекти містобудівної документації до їх затвердження розглядаються архітектурно-містобудівною радою.

  Пункт 4 статті 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначає, що містобудівна документація підлягає стратегічній екологічній оцінці в порядку, встановленому Законом України "Про стратегічну екологічну оцінку". Розділ "Охорона навколишнього природного середовища", що розробляється у складі проекту містобудівної документації, одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, який має відповідати вимогам Закону України "Про стратегічну екологічну оцінку".

  Згідно з положеннями частини третьої статті 20 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, пункту 5.5 Типового положення про архітектурно-містобудівні ради, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 07.07.2011 року № 108 спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури, при якому функціонує архітектурно-містобудівна рада, за 20 робочих днів до розгляду на засіданні ради містобудівної документації письмово інформує про дату та місце такого розгляду державні органи, які відповідно до закону мають повноваження щодо розгляду містобудівної документації, та забезпечує можливість ознайомлення з її розділами (за відповідним напрямом). За результатами розгляду зазначені органи подають спеціально уповноваженому органові містобудування та архітектури свої висновки. У разі ненадання письмових висновків до проекту містобудівної документації протягом 20 днів з дня надходження інформації про розгляд містобудівної документації такий проект вважається погодженим цими органами.

  Діючи в межах повноважень та з метою дотримання вимог чинного законодавства в частині, що стосуються розроблення та затвердження містобудівної документації, керуючись вимогами пункту 2.2 Типового положення про архітектурно-містобудівні ради, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 07.07.2011 року № 108, доводимо до Вашого відома, що містобудівна документація, яка подається замовником на розгляд архітектурно-містобудівної ради, повинна бути виконана в повному об’ємі та містити усі розділи відповідно до вимог чинного законодавства України (у тому числі «Охорона навколишнього природного середовища», «Цивільний захист та цивільна оборона на мирний час та особливий періоди» та інші). Надання матеріалів містобудівної документації не в повному обсязі позбавляє спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури, при якому функціонує архітектурно-містобудівна рада, можливості забезпечити органам, які відповідно до закону мають повноваження щодо розгляду містобудівної документації, ознайомлення з розділами містобудівної документації, а відповідно отримання позитивного висновку.

  Додатково вказуємо, що відповідно до пункту 5.7 Типового положення про архітектурно-містобудівні ради, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 07.07.2011 року № 108, на проекти містобудівної документації готується рецензія, яка подається у письмовому вигляді.

ЗРАЗОК КЛОПОТАННЯ                    ЗРАЗОК РЕЦЕНЗІЇ