Управління містобудування та архітектури
м. Суми, вул. Першотравнева, 29, каб. 38
Тел: (0542) 22-20-67; 22-23-01
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя

"ТЕРИТОРІЯ ДОСТУПНОСТІ"-ОБЛАСНИЙ КОМІТЕТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПНОСТІ ІНВАЛІДІВ

19 червня 2014 року відбулося засідання обласного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Сумській обласній державній адміністрації. Заступник голови обласного комітету доступності Павленко О.О. проінформував про результати моніторингу доступності об’єктів соціальної сфери області для визначення дієвих заходів стосовно створення у соціальній сфері безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних

груп населення. Моніторинг проводився за трьома рівнями доступності: доступні, частково доступні та не доступні будівлі і приміщення. При поділі об’єктів моніторингу на доступні і не доступні показники доступності зменшується більш ніж у 2 рази до 30%.

     На засіданні обласного комітету забезпечення доступності  інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури під головуванням першого заступника голови Сумської обласної державної адміністрації, голови обласного комітету Чернявського В.І. визнано позитивні зрушення в роботі комітету доступності при виконавчому комітеті Сумській міській ради, але недостатньою в частині виконання рішення попереднього засідання комітету. Крім того розглянуто ряд проблем, які необхідно вирішити для покращення доступності об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури області.

     Павленко О.О. відмітив недостатній стан виконання заходів безбар’єрності у соціальній сфері, що порушує права і гідність маломобільних верств населення нашої області. На жаль, ми недостатньо піклуємося про таку категорію населення. Потрібно звернути увагу на частково доступні об’єкти, які потребують менше коштів для переобладнання їх до вимог містобудівного законодавства. Місцевим комітетам доступності слід шукати шляхи вирішення цього питання. Необхідно проводити роз’яснювальну роботу з власниками будівель, шукати джерела  фінансування на переобладнання будівель. Рекомендовано створити карти доступних місць для людей з інвалідністю.

    Посадовець коротко зупинився на роботі місцевих комітетів доступності при райдержадміністраціях та виконкомах міських рад.

     Відмітили недостатній стан виконання заходів безбар’єрності підрозділами пенсійного фонду, культури, освіти і науки, зв’язку, торгівлі, громадського харчування і побуту, служби зайнятості,  державної інспекції України з питань праці, соціальних служб сім’ї, молоді, дітей.