Управління містобудування та архітектури
м. Суми, вул. Першотравнева, 29, каб. 38
Тел: (0542) 22-20-67; 22-23-01
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя

ЗАСІДАННЯ «КРУГЛОГО СТОЛУ» З ПИТАННЯ БУДІВНИЦТВА 7 ПОВЕРХОВОГО 28 КВАРТИРНОГО ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ В М.РОМНИ ПО ВУЛ. ПРОЛЕТАРСЬКОЇ СОЛІДАРНОСТІ, 14-В

Підставою для проведення цього заходу стало звернення профспілкового комітету товариства з обмеженою відповідальністю «Будпартнер-інвест» до міської ради та Сумської обласної державної адміністрації, а також багаточисельні звернення ініціативної групи від мешканців прилягаючих житлових будинків по вул. Пролетарської Солідарності, 12-А та 14-А до органів державної влади та депутатів різних рівнів щодо будівництва 7 поверхового 28 квартирного житлового будинку по вул. Пролетарської Солідарності,14-В.

     Місто Ромни, незважаючи на кризисні явища в економіці країни, здійснювало будівництво житла. За останні роки наше місто по здачі житла в експлуатацію знаходиться серед перших міст області.

     На жаль, в останній час будівництво багатоквартирного житла в місті, за виключенням ТОВ «Будпартнер-інвест», ніхто не виконує. На черзі з отримання житла сьогодні знаходиться 1,8 тис. чол. Крім того, місто взагалі не має вільних ділянок для будівництва з підведеними до них інженерними комунікаціями, як того вимагають загальнодержавні програми. Будівництво житла, в такій ситуації, можливо виконувати за рахунок ущільнення територій міста до мінімальної нормативної, передбаченої державними нормами. Здійснення робіт по знесенню старих будинків та відселенню їх мешканців призведе до збільшення вартості 1 м кв. житла, але в найближчому майбутньому це питання все ж потрібно буде вирішувати.

     Як зауважив головний архітектор області Павленко Олег Олександрович: "Увага Сумської обласної державної адміністрації сьогодні прикута до питання будівництва 7 поверхового 28 квартирного житлового будинку по вул. Пролетарської Солідарності, 14-В в м. Ромни".  

     Місцева влада повинна вибір ділянок під будівництво майбутнього житла здійснювати разом з громадою міста, так як затверджена містобудівна документація повинна захищати інтереси громадян. Враховуючи вище вказане та, не взираючи на труднощі, які сьогодні виникли в країні, місту необхідно планомірно розвиватися та будувати житло для населення.

     Розроблений проект детального планування території центральної частини міста пройшов погодження і був затверджений Роменською міською радою 26.04.2012. Відповідно до статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної документації» були проведені громадські слухання щодо врахування інтересів мешканців міста при розробленні містобудівної документації. Згідно чинного законодавства процедура затвердження детального плану території центральної частини міста повністю дотримана. Всі зауваження та пропозиції мешканців міста були розглянуті та враховані проектним інститутом при коригуванні містобудівної документації.

     "Місцева влада і громадськість повинні бути упереджені у своїх рішеннях", - підкреслив посадовець.

     Засідання тривало близько 1,5 години, було заслухано численні питання та розглянуто більшість зауважень мешканців прилягаючих житлових будинків, та членів ініціативної групи.

     "Я бачу, що на засіданні «круглого столу» дуже багато емоцій, і всі бажають покращити свої умови проживання. Якщо хтось не виконав своїх умов, то він повинен відповідати згідно чинного законодавства. Якщо у когось є факти фальсифікації документів щодо виділення земельної ділянки чи виготовлення проектної документації на будинок, прохання їх пред’явити", - відповідав Павленко О.О.

    "За виготовлену проектну документацію сертифіковані спеціалісти сьогодні особисто несуть відповідальність перед законодавством. Емоції громадян не повинні впливати на будівництво житла в місті", - резюмував очільник обласної архітектури О.О. Павленко.

      Питання будівництва 7 поверхового 28 квартирного житлового будинку по вул. Пролетарської Солідарності, 14-В набуло загострення і це відчувається по цьому засіданню «круглого столу». Але всі спірні питання мають вирішуватися професійно, з дотриманням норм  і врахуванням вимог мешканців прилягаючих житлових будинків, які також  мають  опиратися на чинні будівельні норми в країні. Будь-який  «круглий стіл» повинен завершатися адекватним і логічним вирішенням питання з урахуванням інтересів всіх сторін. В результаті обговорення членами «круглого столу» були запропоновані пропозиції щодо пошуку компромісу у вирішенні спірного питання з дотриманням інтересів сторін.

     "Оскільки питання будівництва житлового будинку сьогодні перебуває на розгляді в суді, то враховуючи позитивні висновки спеціалістів щодо можливості будівництва будинку і відсутності впливу цього будівництва на сусідні будинки, а також запевнення директора ТОВ «Будпартнер–інвест» щодо виконання ремонтних робіт на сусідніх будинках, сторонам пропонується дійти до компромісного рішення і підписати мирову угоду в судовому засіданні", - підбив підсумок цього засідання міський голова Салатун Сергій Андрійович.