Департамент містобудування та архітектури
м. Суми, вул. Першотравнева, 29, каб. 38
Тел: (0542) 701-870; 701-871; 701-872
Електронна пошта: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя

"ТЕРИТОРІЯ ДОСТУПНОСТІ"

22 жовтня 2013 року відбулося засідання обласного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Сумській обласній державній адміністрації. Заступник голови обласного комітету доступності Павленко О.О. проінформував про результати моніторингу доступності об’єктів соціальної сфери області для визначення дієвих заходів стосовно створення у соціальній сфері безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних

груп населення. Моніторинг проводився за трьома рівнями доступності: доступні, частково доступні та не доступні будівлі і приміщення. При поділі об’єктів моніторингу на доступні і не доступні показники доступності зменшується більш ніж у 2 рази до 30%.

     Павленко О.О. відмітив недостатній стан виконання заходів безбар’єрності у соціальній сфері, що порушує права і гідність маломобільних верств населення нашої області. На жаль, ми недостатньо піклуємося про таку категорію населення. Потрібно звернути увагу на частково доступні об’єкти, які потребують менше коштів для переобладнання їх до вимог містобудівного законодавства. Місцевим комітетам доступності слід шукати шляхи вирішення цього питання. Необхідно проводити роз’яснювальну роботу з власниками будівель, шукати джерела  фінансування на переобладнання будівель. Рекомендовано створити карти доступних місць для людей з інвалідністю.

    Посадовець коротко зупинився на роботі місцевих комітетів доступності при райдержадміністраціях та виконкомах міських рад.

     Так, у 2013 році в області заплановано обладнати пандусами 123 об’єкти. За 9 місяців обладнано 76 об’єктів, з них 22 - у бюджетній сфері. У порівнянні з минулим роком відбувається тенденція зменшення планових і фактичних показників.

    На сьогодні краща ситуація у Шостинському районі, де заплановано облаштувати пандусами 15 об’єктів, а вже облаштовано 17. Виконали планові завдання у Буринському, Великописарівському, Кролевецькому, Лебединському, Липоводолинському, Недригайлівському, Охтирському і Тростянецькому районах та місті Охтирка.

    Жодного пандуса не зроблено у містах Суми, Шостка, Глухівському, Конотопському, Путивльському, Середино-Будському, Сумському районах. А у місті Суми взагалі комітет доступності не планував обладнати пандусами жодну будівлю, не зважаючи на те, що такого обладнання чекає велика кількість об’єктів.

    Голова обласного комітету доступності Яговдик І.О. наголосив, що таке ставлення до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями не сприяє підвищенню авторитету місцевої влади і викликає справедливі нарікання з боку населення нашої області. Показником роботи влади є її рівнозначне ставлення  як до пішохода та велосипедиста так і до людини в інвалідному візку.Необхідно належним чином організувати роботу усім місцевим комітетам доступності, а обласний комітет доступності буде жорстко контролювати виконання планових завдань.

   Члени обласного комітету доступності запропонували у грудні місяці поточного року провести семінар щодо створення безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в області для пошуку дієвих заходів з покращення стану доступності.

    На засіданні обласного комітету доступності заслухали звіти голів  комітету доступності при виконавчих комітетах міських рад міст Конотоп і Ромни та при Тростянецькій районній державній адміністрації про стан виконання заходів безбар’єрності за 2012 рік та дев’ять місяців 2013 року. Відмітили недостатній стан виконання заходів безбар’єрності у містах Конотоп і Ромни та рекомендували цим міським радам посилити роботу щодо виконання заходів безбар’єрності на підпорядкованих територіях.

   У порядку контролю було заслухано питання про забезпечення виконання вимог містобудівного законодавства щодо безбар’єрного доступу осіб з обмеженими фізичними до ресторану «Гламур» і торгового центру «Берізка» у місті Суми та перенесення перукарні для інвалідів у місті Ромни до приміщення першого поверху. Відмічено незадовільний рівень роботи комітетів доступності при виконавчих комітетах міських рад міст Суми і Ромни. Запропоновано у місячний термін вирішити ці питання та заслухати звіт про роботу комітету доступності при виконавчому комітеті міської ради міста Суми на наступному засіданні обласного комітету доступності.