Департамент містобудування та архітектури
м. Суми, вул. Першотравнева, 29, каб. 38
Тел: (0542) 701-870; 701-871; 701-872
Електронна пошта: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя

ЗАВЕРШЕНА ПЕРЕВІРКА ЗАКОННОСТІ РОЗМІЩЕННЯ ТИМЧАСОВИХ СПОРУД (МАФів) НА ЗУПИНКАХ ГРОМАДСЬКОГО ТРАНСПОРТУ В М. СУМИ

На днях представники обласної комісії брали участь у вибіркових виїзних перевірках щодо законності розміщення тимчасових споруд на зупинках громадського транспорту в місті Суми.

Відповідно до плану роботи та графіку виїзних перевірок, обласною комісією були обстежені 67 тимчасові споруди які розміщені на зупинках громадського транспорту вздовж магістральних вулиць міста Суми,

а саме: по вулицям  Харківська, Черепіна, Петропавлівська, Кірова, Роменська, Іллінська, Чернігівська, Білопільський шлях, Набережна р.Стрілки, вул. Горького, проспекту Курський, та М.Лушпи.

За результатами проведеної роботи встановлено, що тимчасові споруди на зупинках громадського транспорту розміщені з порушенням чинних нормативних вимог щодо:

- розташування тимчасових споруд відносно зупинок громадського транспорту  – 100% (67);

- відстані до проїзної частини  – 79 % (53);

- архітипу визначеному в комплексній схемі розміщення тимчасових споруд у місті Суми – 100% (67);

- конструктивного рішення, наявності фундаментів та ознак капітальної споруди – 47 % (32);

- нормативних розмірів тимчасової споруди –  23 %(16).

Розташування тимчасових споруд відносно зупинок громадського транспорту по вищезазначеним вулицям не відповідає положенням «Єдиних правил ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198, а саме абзацу 4 пункту 35, яким забороняється розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на зупинках громадського транспорту на відстані ближче ніж 20 м в обидва боки по тротуару від встановленого дорожнього знаку, що її позначає. 

Тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності на зупинках громадського транспорту «Червоний текстильник» вул. Харківська, «9 мікрорайон» просп. М.Лушпи, «Океан» вул. Петропавлівська, «Генерала Морозова» вул. Кірова, «Поліклініка № 3» вул. Іллінська та інші встановлені на відстані ближче ніж 5,0 м від краю проїзної частини, чим порушена вимога абзацу 2 пункту 27 «Єдиних правил ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198.

 Тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності на зупинках громадського транспорту  перевищують нормативні розміри, які мають бути до 30 м² по зовнішньому контуру, а саме: на зупинках «Червоний текстильник» вул. Харківська, «АТП 15955» вул. Білопільський шлях, «М’ясокомбінат»  вул. Харківській, «Аграрний університет» вул. Кірова, та інші. 

 За словами начальника управління містобудування і архітектури Сумської облдержадміністрації Олега ПАВЛЕНКО, що кожен бажаючий має право приєднатися до перевірки законності розміщення МАФів на узбіччі доріг в місті Суми, власноруч зробити всі необхідні виміри і повідомити про це в управління. «Якщо ви виявите порушення в розташуванні МАФів на зупинках загального транспорту - звертайтесь до нас. Ми відкриті для звернень громадян», - підкреслив посадовець.